Mandriva Power Pack (PP, Mandriva LTS) 

Mandriva Power Pack to komercyjna odmiana systemu Mandriva Linux przeznaczona dla użytkowników osobistych, dla firm i komputerów domowych. Można ją nabyć jedynie odpłatnie w europejskiej firmie Mandriva. Tak jak wersja Mandriva One (Free), tak i PowerPack mieści się na płycie DVD i ma taki sam instalator systemu. Aktualnie, w edycji na 2011 rok, firma Mandriva wydaje płytę Live KDE, z możliwością instalacji systemu opartego o środowisko KDE lub użytkowania systemu bezpośrednio z płytki Live. Mandriva Power Pack posiada trzyletni okres wsparcia produktu, w odróżnieniu od wersji darmowej, która wspierana jest przez 18-cie miesięcy. 

Zaletą systemu Power Pack (LTS) jest fakt, że jego autorzy umieszczają w nim komercyjne oprogramowanie (Adobe Flash Player, Fluendo DVD Reader, Fluendo Codecs (bez AAC), Acrobat Reader, SkypeOpera, VMWare player), które nie może być dołączone do wersji Free automatycznie ze względu na licencje twórców tych programów. Owe programy pobrać sobie może każdy, ale rozpowszechniać na płytkach już nie, gdyż trzeba za to płacić! Tę wersję Mandrivy możemy polecić tym, którzy chcą pominąć darmowy acz czasem żmudny proces konfiguracji systemu Mandriva Linux. Dzięki staraniom autorów w wersji Mandriva PowerPack szybciej niż w wersji Free stosowanych jest wiele usprawnień oraz narzędzi konfiguracyjnych. 

Najbliższa edycja Power Pack (LTS) zapowiadana jest na jesień 2011 roku czyli jakiś czas po wydaniu społecznościowej wersji Free w postaci Live Kde na DVD (1,7 GB). 

Mandriva Enterprise Server (MDS) 

Mandriva Enterprise Server to komercyjna odmiana systemu Mandriva przeznaczona, zgodnie z nazwą, dla zastosowań serwerowych. System ten, w skrócie nazywany MDS (Mandriva Directory Server), jest łatwym w obsłudze rozwiązaniem do zarządzania katalogiem LDAP. Pozwala firmom i instytucjom na zarządzanie pracownikami, klientami i partnerami handlowymi w przyjazny, szybki, bezpieczny i niezawodny sposób. MDS jest stworzony w oparciu o system zarządzania tożsamością, zarządzanie usługami katalogowymi, siecią oraz usługi zarządzania. System MDS jest w pełni kompatybilny z systemami Windows, Linux (w tym Mandriva) oraz MAC OSX. Może on zastąpić generalnie nie najlepszy kontroler domeny systemu Windows, a także zintegrowany z istniejącymi systemami, takimi jak Active Directory czy OpenLDAP.

Dzięki bardzo profesjonalnemu podejściu system MDS zwiększa bezpieczeństwo serwera w sposób dynamiczny. Elastyczność zarządzania prawami zapewnia bezpieczeństwo i w sposób szczegółowy pozwala orgranizować zadania administracyjne. Integracja Kerberos sprawia, ze staje się on potężnym i łatwym rozwiązaniem uwierzytelniania do użycia. Sieć internetowa, co warto wiedzieć, funkcjonuje dzięki Linuksowi, gdyż ponad 80 procent serwerów w sieci obsługiwanych jest przez potężny system jakim jest Linux. Mandriva Enterprise Serwer to w zasadzie podstawowa komercyjna aktywność linuksowej firmy Mandriva, dla której edycja MDV na komputery domowe, laptopy i netbooki stanowi tylko dodatkową działalność uboczną. MDS wspierany jest przez pięć lat dla zastosowań serwerowych. 

Instalacja Mandriva Enterprise Server 5.2

Dokładniej proces instalacji i konfiguracji Serwera Mandriva można obejrzeć na filmiku Joan Vidale z komentarzem w języku hiszpańskim. Mandriva jest bardzo popularna, tak w Hiszpanii jak i w Ameryce Łacińskiej. Samo oglądanie filmiku, nawet nie znając języka także może być pomocne w oswajaniu z tematyką MDS…